Op donderdag 12 maart 2026 organiseert Robodam NL een netwerkbijeenkomst rond het thema robotica in Rotterdam. Het evenement vindt plaats bij Spark design & innovation aan de Benjamin Franklinstraat 515 in Rotterdam en brengt ondernemers, onderzoekers, investeerders en beleidsmakers samen die betrokken zijn bij de ontwikkeling van robotica in de regio.
De bijeenkomst staat in het teken van het delen van inzichten over de huidige stand van het Rotterdamse robotica-ecosysteem en de kansen voor verdere groei. Volgens de organisatoren biedt het evenement een platform om recente onderzoeksresultaten te bespreken en om in gesprek te gaan over de internationale positionering van robotica-initiatieven in en rond de havenstad.
Inzichten uit onderzoek naar digitale economie en robotica
Het inhoudelijke programma bestaat uit verschillende presentaties waarin recente analyses van de regionale digitale economie en het robotica-ecosysteem worden toegelicht.
Namens de Gemeente Rotterdam presenteert Britt Doornekamp, programmamanager Digitale Economie, de uitkomsten van een onderzoek naar de digitale economie dat is uitgevoerd door Methis Files. Daarnaast bespreekt Rob Schmidt, projectmanager Digitale Economie, de resultaten van een studie naar het Rotterdamse robotica-ecosysteem, uitgevoerd door Partner Navigator.
Deze onderzoeken geven inzicht in de huidige positie van robotica binnen de regionale economie en laten zien waar kansen liggen voor verdere ontwikkeling, samenwerking en investeringen. Daarbij wordt onder meer gekeken naar de rol van bedrijven, onderzoeksinstellingen en publieke organisaties in het versterken van de technologische infrastructuur in de regio.
Internationale positionering en investeringen
Naast de onderzoeksresultaten komen ook internationale samenwerking en economische ontwikkeling aan bod. Catherine Kalamidas, Business Development Manager bij Rotterdam Partners, gaat in op de rol van internationale congressen, handel en investeringen bij het versterken van het technologische profiel van de stad. Rotterdam Partners werkt onder meer aan het aantrekken van internationale bedrijven en kennisinstellingen binnen sectoren zoals IT, technologie, life sciences en agri-food.
Ook Innovation Quarter is bij het programma betrokken. Tessa Luijben, Senior Business Developer Maritiem & HTSM, en Arife Karaosmanoglu-Aker, Senior Account Manager Foreign Investments, zullen ingaan op mogelijkheden voor innovatie, investeringen en internationalisering binnen de regionale technologiesector. Daarbij komt onder meer aan bod hoe startups, scale-ups en internationale ondernemingen kunnen aansluiten bij het bestaande innovatie-ecosysteem.
Robotica als onderdeel van het Rotterdamse innovatieklimaat
De regio Rotterdam kent al langer een sterke focus op technologische innovatie, mede door de aanwezigheid van de haven, industriële clusters en een groeiend aantal onderzoeks- en innovatieprogramma’s. Robotica speelt daarbij een toenemende rol, bijvoorbeeld in logistiek, maritieme toepassingen, inspectie en onderhoud van infrastructuur. Rocking Robots is mediapartner van het evenement en zal op locatie verslag doen van de bijeenkomst.
Aanmelden kan hier
