Home Bots & BrainsOperatierobot krijgt CE-markering

Operatierobot krijgt CE-markering

door Pieter Werner

Intuitive heeft het CE-markering gekregen voor zijn da Vinci 5-chirurgisch systeem. Hiermee is het systeem goedgekeurd voor gebruik bij minimaal invasieve endoscopische ingrepen bij volwassenen en kinderen in heel Europa. De goedkeuring betreft een breed scala aan abdominopelviene operaties, waaronder urologische, gynaecologische, algemene laparoscopische en thoracoscopische ingrepen.

De da Vinci 5 is het nieuwste model binnen Intuitive’s portfolio van operatierobots en is de opvolger van het da Vinci Xi-systeem. Volgens het bedrijf bevat het nieuwe systeem meer dan 150 verbeteringen die zijn gericht op betere chirurgische prestaties en meer operationele efficiëntie. Het systeem beschikt over verbeterde krachtterugkoppeling, 3D-beeldtechnologie en een ergonomische bedieningsconsole. Ook zijn geïntegreerde tools voor dataverzameling en -analyse toegevoegd, aangedreven door geavanceerdere sensoren en processors met een hogere rekenkracht.

In 2024 werden in Europa meer dan 410.000 patiënten behandeld met een da Vinci-systeem. Wereldwijd gaat het om bijna 17 miljoen procedures. De da Vinci 5 kreeg in 2024 al goedkeuring van de Amerikaanse FDA voor gebruik bij urologische, algemene, gynaecologische en thoracale ingrepen bij volwassenen.

Misschien vind je deze berichten ook interessant