De gemeente Gorinchem is een proef gestart met de inzet van een humanoïde robot op de elektrische veerponten van Riveer. Het experiment wordt uitgevoerd in samenwerking met IT-ondernemer Jan van Wijgerden, die verantwoordelijk is voor de aanschaf van de robot, genaamd Kai. Volgens de betrokken partijen is dit de eerste keer dat een dergelijke robot in Nederland wordt ingezet op een veerpont.
Het onderzoek richt zich op de inzet van de robot als ondersteuning van de dienstverlening aan boord, niet ter vervanging van personeel. Gedurende een periode van twee jaar zal worden onderzocht hoe de robot functioneert onder de specifieke omstandigheden op een veerpont, waaronder wisselend weer. Op basis van de uitkomsten zal de technologie indien nodig worden aangepast.
De betrokkenen geven aan dat het project bedoeld is om ervaring op te doen met robotica binnen de gemeentelijke dienstverlening. Indien het experiment positief verloopt, kan de robot mogelijk worden ingezet voor routinetaken, zoals het verwelkomen van passagiers en het verstrekken van informatie, waardoor personeel zich kan richten op andere werkzaamheden.
Foto: Gemeente Gorinchem
