Home Bots & BusinessHerba Ricemills automatiseert Spaans magazijn met Mecalux

Herba Ricemills automatiseert Spaans magazijn met Mecalux

door Pieter Werner

Herba Ricemills, onderdeel van Ebro Foods, heeft zijn magazijn in San José de la Rinconada in Spanje geautomatiseerd met technologie van Mecalux. De rijstproducent wil daarmee de opslagcapaciteit en orderverwerking ondersteunen bij de groeiende vraag naar kant-en-klare rijstmaaltijden en bij verdere expansie naar Afrika en het Midden-Oosten.

De productiesite in de provincie Sevilla verwerkt onder meer Ready-to-serve rijstproducten voor verschillende markten. Het gaat onder meer om Minute voor Noord-Amerika, Lassie voor Nederland, Cigala voor Portugal en Brillante en Sabroz voor de Spaanse markt. Volgens de bedrijven verhoogt de automatisering de productiviteit met 25%.

Het magazijn maakt gebruik van het automatische Pallet Shuttle-systeem met stapelkraan van Mecalux. Elektrische shuttles laden en lossen pallets automatisch, waardoor het magazijn een capaciteit van 5.400 pallets heeft. Daarnaast zijn stellingen met een semi-automatische Pallet Shuttle geïnstalleerd voor de opslag van grotere hoeveelheden pallets van dezelfde SKU.

Alle magazijnprocessen worden aangestuurd via Easy WMS, de warehousemanagementsoftware van Mecalux. Het systeem beheert onder meer de goederenstromen en ondersteunt de voorbereiding van bestellingen.

“De internationale focus van Ebro Foods als multimerkengroep betekent dat we werken met veel SKU’s en grote volumes per product. Dat maakt een automatisch magazijn niet alleen logisch, maar strategisch noodzakelijk,” zegt Juan Pedro Álvarez, directeur van de Ready-to-serve-divisie van Ebro Foods in Andalusië.

Volgens Manuel Matías Martínez, verantwoordelijk voor magazijn en logistiek beheer bij Herba Ricemills in San José de la Rinconada, moest de investering de efficiëntie en betrouwbaarheid van de logistieke operatie verhogen. “Vandaag werken we foutloos, bereiden we bestellingen sneller voor, benutten we de ruimte maximaal en garanderen we een continue materiaalstroom,” zegt hij.

Herba Ricemills produceert sinds de jaren vijftig rijst in de regio Sevilla en werd in 1989 onderdeel van Ebro Foods. Mecalux levert magazijntechnologie, automatische opslagsystemen en logistieke software. Het bedrijf beschikt volgens de aangeleverde informatie over 12 productiesites, 7 R&D-centra en meer dan 5.500 medewerkers wereldwijd.

Misschien vind je deze berichten ook interessant