Home Bots & BulletsDefensie rust voertuigen uit met anti-drone-radar

Defensie rust voertuigen uit met anti-drone-radar

door Marco van der Hoeven

Het Nederlandse Ministerie van Defensie is begonnen met het uitrusten van vierwielaangedreven voertuigen met mobiele anti-drone-radars. De systemen worden geplaatst op terreinwagens en zijn bedoeld om militaire locaties en eenheden beter te beschermen tegen aanvallen van onbemande luchtvaartuigen.

De radars bieden vroegtijdige detectie van drones en kunnen deze onderscheiden van vogels en andere objecten. Daardoor kan sneller worden gereageerd op potentiële dreigingen en wordt het aantal foutmeldingen beperkt. Door de montage op voertuigen zijn de systemen flexibel inzetbaar op verschillende locaties en in uiteenlopende omstandigheden.

De aanschaf en ingebruikname maken deel uit van een bredere versterking van de Nederlandse capaciteit tegen drones. Defensie zet daarbij in op zowel mobiele als vaste middelen om het luchtruim rond kazernes, oefenterreinen en andere gevoelige objecten beter te kunnen bewaken. De levering en integratie van de resterende radars lopen door tot het einde van 2026.

Misschien vind je deze berichten ook interessant