Home Bots & BusinessAutomatica: SCHUNK presenteert Robot PLUS-portfolio

Automatica: SCHUNK presenteert Robot PLUS-portfolio

door Pieter Werner

SCHUNK heeft het Robot PLUS-portfolio geïntroduceerd, een nieuwe reeks componenten voor flexibele robotautomatisering. Dit portfolio omvat onder meer gereedschapswisselaars, compensatie-eenheden en zesassige kracht-/momentensensoren, die in combinatie met SCHUNK-grijpers geïntegreerde end-of-arm-oplossingen mogelijk maken.

De gereedschapswisselaars in het Robot PLUS-portfolio omvatten de CPS, CPB en CMS. De CPS is ontworpen voor industriële toepassingen met automatische koppeling via perslucht, geschikt voor draagvermogens tot 1.000 kg. De CPB is uitgerust met een penvergrendelingsmechanisme dat voortbouwt op technologie uit de stationaire spantechniek. De handmatig bediende CMS biedt een gereedschapswisseling zonder extra gereedschap, bedoeld voor lichtere lasten tot 58 kg.

De AGM-compensatie-eenheid is bedoeld voor het corrigeren van toleranties in geautomatiseerde processen. Het systeem ondersteunt bewegingen in meerdere richtingen en is beschikbaar in 23 bouwgroottes, geschikt voor toepassingen met lasten van enkele grammen tot meer dan 400 kg.

De kracht-/momentensensor FTS meet proceskrachten en -momenten in zes assen met hoge resolutie en nauwkeurigheid. De sensor ondersteunt toepassingen zoals kwaliteitscontrole en montagebewaking, en is beschikbaar in negen bouwgroottes met bescherming volgens IP67-norm.

Het Robot PLUS-portfolio is ontworpen om een breed scala aan automatiseringsbehoeften te ondersteunen en wordt volledig in Duitsland geproduceerd.

Misschien vind je deze berichten ook interessant